Байерн ошамари последния Вердер, сериозна криза в Дортмунд

6156 0

Отборът на Байерн Мюнхен продължи с убедителните си резултати в Бундеслигата и разби гостуващия Вердер Бремен с 6:0 в мач от осмия кръг на шампионата. Шампионите решиха всичко още до почивката, след като поведоха с 4:0 с голове на Филип Лам, Шаби Алонсо, Марио Гьотце и Томас Мюлер от дузпа. В последните 10 минути на редовното време Лам и Гьотце се разписаха по още веднъж, за да оформят крайното 4:0. Вердер остава последен с 4 точки.

С този успех Байерн запази преднината си от 4 точки пред втория Борусия Мьонхенгладбах. Тимът на Люсиен Фавър продължи да поддържа високо темпо и разби с 3:0 като гост Хановер. Германският национал Макс Крузе се отличи с два гола, а третият бе дело на Гранит Шака.

Борусия Дортмунд продължи с трагичното си представяне от началото на сезона и загуби гостуването си на Кьолн с 1:2. Това е пето поражение за възпитаниците на Юрген Клоп в изминалите 8 кръга.