Байерн надви опашкар, без да блести, и задължи Байер да бие Вердер (ВИДЕО)

1356 0

Байерн Мюнхен спечели двубоя с опашкаря Кьолн от 29-ия кръг на Първа Бундеслига. "Баварците" се наложиха с 2:0 след попадения на Рафаел Герейро и на Томас Мюлер. Португалецът откри в 65' след статично положение. Преди това домакините от Мюнхен на 2 пъти бяха уцелили гредата.

Шампионите на Германия можеха да изпуснат победата в последната минута на редовното време, когато след грешка на Дайо Упамекано се наложи Свен Улрайх да прави важно спасяване. Три минути по-късно Томас Мюлер оформи крайното 2:0 за своя тим.

Герейро и Мюлер вкараха за трудния успех

Байерн остава на втора позиция, но вече с 63 точки. Кьолн е предпоследен със само 22 спечелени точки.

Байерн не започна силно мача, но постепенно намери по-добрата си игра, макар и без да блести. Така в 12-ата минута успя да стигне до първото положение в мача, при което Марвин Швебе спаси удар на Матис Тел. Осем минути по-късно Свен Улрайх също се отличи с добра реакция след удар с глава на Адамян.

В 30-ата минута Марвин Швебе отново трябваше да спасява "козлите" след удар на Хари Кейн, а 5 минути по-късно англичанинът нацели гредата с изстрел от вътрешността на наказателното поле.

В 41' Швебе отново показа реакция след удар на Кейн с глава, а 2 минути по-късно Матис Тел намери гредата след хубав удар.

Неприятен момент за "баварците" беляза началните минути на второто полувреме. Още в 47' Кингсли Коман изглежда получи разтежение и беше принудително заменен. В игра на "Алианц Арена" се появи Джамал Мусиала.

Първата по-сериозна ситуация след почивката стана факт в 53', когато стражът на Байерн направи спасяване след изстрел на Флориан Кайнц.

65-ата минута беше печелившата за изпадналия в криза шампион днес. След изпълнение на корнер топката попадна у Рафаел Герейро, който със страхотен удар с ляв крак извън наказателното поле намери десния ъгъл на Швебе и резултатът бе открит.

Шампионите можеха да изпуснат победата в последната минута на редовното време, когато след грешка на Дайо Упамекано се наложи Свен Улрайх да прави важно спасяване. Три минути по-късно Томас Мюлер оформи крайното 2:0 за своя тим.

Междувременно, Борусия Дортмунд спечели дербито с Борусия Мьонхенгладбах с 2:1, но остана пети в класирането. Съперникът им е на 11-а позиция.
Забицер откри за "жълто-черните" в 22' и 6 минути по-късно покачи на 2:0 след изпълнение на дузпа. Мьонхенгладбах се върна в мача в 36' с попадение на Уобер, но не успя да се пребори поне за точка, въпреки че Карим Адейеми остави Дортмунд в малцинство на терена, след като получи втори жълт картон в 55'.