Байерн Мюнхен се провали, 18 гола в 4 мача в Бундеслигата!

1311 0

Днес се изиграха четири мача от 28-ия кръг на немската Бундеслига. Ето и по-интересното във всяка една от срещите:

Байерн Мюнхен 1:1 Унион Берлин

Байерн Мюнхен допусна изненадващо равенство у дома си срещу отбора на Унион Берлин. Джамал Мусиала изведе баварците напред с гол в 68-ата минута, но Ингвартсен шокира тима на Ханзи Флик с попадение четири минути преди края на редовното време. Така разликата на върха между Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг се стопи до 5 точки. До края на сезона в Бундеслигата остават 6 кръга.

Айнтрахт Франкфурт 4:3 Волфсбург

Айнтрахт победи Волфсбург в зрелищен мач със седем гола. Баку изведе гостите напред в резултата още в 6-ата минута, но голове на Камада и Йович доведоха до обрат още преди почивката. Вехгорст възстанови равенството още на старта на второто полувреме, но голове на Андре Силва и Ерик Дурм направиха резултата 4:2. В 86-ата минута Тута от домакините си отбеляза автогол за крайното 4:3.

Херта 2:2 Борусия Мьонхенгладбах

Херта извъртя 2:2 с Борусия Мьонхенгладбах, въпреки че гостите играха с човек по-малко почти през цялата среща. Вратарят на Борусия Ян Зомер пое рано към душовете, след като бе изгонен в 13-ата минута за нарушение срещу Кордоба. Аскасибар изведе Херта напред в резултата в 23-ата минута, но голове на Плеа и Ларс Щиндл от дузпа доведоха до обрат в мача още преди почивката. В началото на второто полувреме Кордоба от домакините оформи крайното 2:2.

Вердер Бремен 1:4 РБ Лайпциг

Вердер допусна тежко домакинско поражение от състава на Юлиян Нагелсман с 1:4. Дани Олмо и два гола на Сьорлот преди почивката изковаха комфортна преднина за гостите от три чисти гола. В 61-ата минута Милот Рашица върна едно попадение за "зелените", но Марсел Сабитцер оформи крайното 4:1 с попадението си две минути по-късно.