Байерн Мюнхен разби РБ Лайпциг в дербито от Бундеслигата, но остава втори в класирането

1162 0

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен спечели едно от двете големи дербита на кръга в немската Бундеслига, след като надделя с 4:1 над РБ Лайпциг. По този начин баварците събраха 10 точки след първите 4 кръга и се наредиха на второто място зад лидера във временното класиране Волфсбург, който е с 12 точки.

Резултатът бе открит още в 12-ата минута, когато Роберт Левандовски бе точен след изпълнение на дузпа. Учудващо предвид стиловете и на двата тима, но до края на първото полувреме нямаше друга 100%-ова възможност за гол.

За сметка на това едва 2 минути след началото на втората част баварците удвоиха аванса си след гол на Джамал Мусиала, който засече центриране на Алфонсо Дейвис в наказателното поле. Само няколко минути след това Левандовски пропусна да направи преднината за своя тим класическа, но пък секунди по-късно това стори Лерой Сане с красив завършващ удар.

Все пак гостите върнаха интригата в срещата в 58-ата минута, когато Кевин Кампл подаде към Конрад Лаймер, който завъртя топката в горния ляв ъгъл по великолепен начин. В последните секунди на срещата Чупо-Мотинг оформи крайното 4:1

Само след няколко дни за баварците предстои голямо дерби на старта в груповата фаза в Шампионска лига, тъй като опонент ще бъде испанският гранд Барселона (вторник - 14 септември). В следващия кръг от германската Бундеслига пък Байерн посреща у дома Бохум (събота - 18 септември).