Байерн Мюнхен обърна Волфсбург след два гола на Роберт Левандовски

993 0

Немският шампион Байерн Мюнхен обърна Волфсбург и спечели трудно с 2:1 като домакин в мач от 12-ия кръг на Първа Бундеслига. Гостите стигнаха до ранен гол, но Роберт Левандовски успя да вкара два гола след това и да донесе победата на своя отбор.

Още в петата минута Филип откри за гостите. В добавеното продължение на първата част Левандовски се възползва от асистенция на Коман, за да изравни резултата. В началото на второто полувреме полякът вкара и още един гол, за да обърне резултата в полза на баварците.

С победата Байерн запази второто си място в подреждането с актив от 27 точки - на една точка от лидера Байер Леверкузен, който разгроми Кьолн с 0:4 като гост. Волфсбург е на пета позиция с 21 точки. РБ Лайпциг пък спечели мача си срещу Хофенхайм и също разполага с 27 точки.