Байерн (М) с поредна крачка към титлата

1324 0

Байерн (М) продължава уверено да върви към спечелването на шампионската титла на Германия.

"Баварците" постигнаха победа с 4:0 над гостите от Хофенхайм. Головете отбелязаха Марио Гьотце и Роберт Левандовски през първото полувреме, а след почивката се разписаха Ариен Робен и Себастиан Роде.

Преди този мач треньорът на Байерн (М) Хосеп Гуардиола имаше проблеми с доста контузени играчи. Той не можеше да разчита на капитана Филип Лам, който преди няколко дни счупи глезена си, както на полузащитниците Тиаго Алкантара и Хави Мартинес, защитниците Давид Алаба и Хоргер Бадщубер и нападателят Клаудио Писаро. Извън строя останаха още резервните вратари Пепе Рейна и Том Щарке, Бастиан Швайнщайгер започна тренировки с отбора, но все още не е готов за игра.

Байерн (М) продължава да е лидер в Бундеслигата, като има аванс от седем точки пред втория – Волфсбург.