Байерн е в безтегловност - забиха им 3 шамара на "Алианц Арена" (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

1439 0

Байерн Мюнхен е в криза и това бе потвърдено в 7-ия кръг, в който хегемонът в Германия бе разгромен с категоричното 3:0 насред "Алианц Арена". Екзекуторът на "баварците" бе Борусия (Мьонхенгладбах), който този сезон се представя убедително. Това бе втора поредна загуба в първенството и четвърти мач без победа за тима, воден от Нико Ковач. "Баварците" се намират на незавидната пета позиция с 13 точки, а съперникът им тази вечер е на второ място с точка повече.

Аласан Плеа и Ларс Щиндл препарираха гранда с два гола до 16-ата минута. Класиката във вратата на Нойер оформи Патрик Херман в 88'.

Въпреки че Байерн тръгна да търси победата още в първите минути, те получиха гол във вратата си още в 10' - при първия изстрел към Нойер, като зад топката бе Аласан Плеа. Той прати класно топката в далечния ъгъл на германския страж и го остави безпомощен.
Ужасът връхлетя Байерн само 6 минути по-късно - след грешка на Алкантара Ларс Щиндл се възползва и успя да даде аванса с 2:0 за Борусия. Тези бързи два гола шокираха домакините и това пролича в играта им. Те успяха да застрашат вратата на гостите едва в 32-ата минута на мача, след изстрел на Левандовски отблизо. И до края - нищо по-опасно.
На почивката Ковач направи двойна смяна, като извади Ариен Робен и Томас Мюлер, а на тяхно място пусна Серж Гнабри и Франк Рибери. Десет минути след подновяването на играта Давид Алаба бе принудително сменен, след като получи травма. Това още повече обърка шампионите.

"Баварците" продължиха да са неубедителни, за ужас на феновете си. В 67' Левандовски все пак успя да вкара гол за домакините, но той не бе зачетен заради засада. Това бе всичко от германския гранд - в 88' Патрик Херман се възползва от поредна грешка в защитата на съперника и вкара третия гол за Мьонхенгладбах. Това отприщи порой освирквания от феновете към техните доскорошни любимци.