Байерн е на полуфинал за Купата на Германия, чака Вердер (Бремен)

800 0

Байерн Мюнхен се класира за полуфиналите от турнира за Купата на Германия след категорична победа с 3:0 при гостуването си на Бохум.

Две попадения за баварския гранд реализира Робърт Левандовски, разписал се съответно в 39-ата и 90-ата минути. Своето име сред голмайсторите записа и халфът Тиаго Алкантара, който вкара в 61-ата минута. Домакините завършиха мача с 10 души след червен картон на Ян Шимунек в 42-та минута, което улесни задачата на Байерн.

В спора за място на финала играчите на Пеп Гуардиола ще приемат на „Алианц Арена” състава на Вердер Бремен. В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят отборите на Борусия Дортмунд и Херта Берлин. Двубоите са на 19 април.