Байерн докосва титлата в Германия, важен успех за Борусия Мьонхенгладбах

Снимка: Martin Rose/Getty Images

954 0

Байерн Мюнхен победи Волфсбург като гост в мач от 29-тия кръг на Бундеслигата. Джамал Мусиала даде аванс на "баварците" след 15 минути игра. В 24-ата минута Байерн поведе с 2:0 след гол на Ерик-Максим Чупо-Мотинг. В 35-ата минута Волфсбург обаче върна един гол - Вут Вергхорст порази вратата на Мануел Нойер.

Байерн продължи натиска и само две минути след това Мусиала вкара втория си гол в мача след като получи хубав пас от Томас Мюлер. В 54-ата минута Максимилиан Филип отново намали преднината на Байерн.

Междувременно Борусия Мьонхенгладбах спечели домакинството си на Айнтрахт Франкфурт с 4:0. Матиас Гинтер откри резултата в 10-ата минута. В 60-ата Йонас Хофман направи 2:0, а в 67-ата Бенсебаини уби всякаква интрига в мача с третия гол във вратата на Кевин Трап. В добавеното време на срещата Ханес Волф вкара четвъртия гол.