Байерн бие със смешна дузпа

1003 0

Байерн се измъкна с късен обрат срещу Аугсбург за 2:1 в мач от четвъртия кръг на Бундеслигата на "Алианц Арена".

Шампионите не успяха да покажат истинското си лице през първото полувреме, в което залагаха най-вече на неточни центрирания.

Малко преди почивката Есвайн препарира Нойер с мощен удар от десетина метра.

През втората част Байерн натисна и чак четвърт час преди края на редовното време изравни резултата след добавка на Роберт Левандовски.

В последните минути съдийската бригада отсъди смешна дузпа в полза на Байерн за артистично падане на Коста в пеналта. Мюлер пое отговорността и не сбърка.

Така Байерн събра 12 точки и продължава с пълен актив, заемайки второто място. Аугсбург е 15-и с една точка.