Байер закова Щутгарт за дъното

1390 0

Байер Леверкузен закова на дъното Щутгарт, след домакинска победа с 4:0 в първи мач от 25-ия кръг на Бундеслигата.

В 32-ата минута, след грешка в защитата на Щутгарт, Вендел се ориентира по най-добрия начин, за да реализира за 1:0.

4 минути по-късно Байер реализира втори гол. След центриране отдясно, Йосип Дърмич засече с глава за 2:0.

5 минути след почивката Карим Белараби финтира двама защитници и с диагонален удар вкара топката в мрежата за 3:0.

Последното попадение в срещата падна в 59-ата минута, а Йосип Дърмич се разписа за втори път в първия двубой от 25-ия кръг на шампионата.

Щутгарт е на последното място във временното класиране с 20 точки след 25 мача.

След успеха Байер Леверкузен се изкачи на 3-а позиция с 42 пункта.