Байер Леверкузен не може да бъде спрян, а Борусия Дортмунд се отчете с издънка (ВИДЕО)

498 0

Байер Леверкузен продължи серията си без загуба в Бундеслигата. Момчетата на Шаби Алонсо се наложиха с 2:1 като гост на Хайденхайм в мач от 22-ия кръг.

Байер Леверкузен продължава да е непобеден

Жереми Фримпонг (45'+1) и Амине Адли (81') се отчетоха с попадения за "аспирините". Единственият гол за домакините пък вкара Марвин Пиерингер в 87-ата минута. С победата Леверкузен продължава да е непобеден. Възпитаниците на Алосно са първи с актив от 58 точки - 8 повече от втория Байерн Мюнхен.

Още: Тухел беснял след Лацио - Байерн Мюнхен: Думите му в съблекалнята оставили играчите в шок

Борусия Дортмунд пък се спъна

Борусия Дортмунд направи равен 1:1 с тима на Волфсбург като гост. Резултатът в мача бе открит рано-рано от Никлас Фюлкруг още в осмата минута. "Жълто-черните" обаче бяха попарени през втората част, когато Яник Герхардт се разписа в 63-ата минута за 1:1 с глава след страхотен карамбол в наказателното поле.

С равенството Борусия запазва четвъртата си позиция и вече е с актив от 41 точки. Волфсбург пък е на 11-ото място с 24 пункта в актива си.

Още: Ще си ходи ли? Байерн Мюнхен и Томас Тухел проговориха за бъдещето на наставника

Намек към Байерн Мюнхен? Жозе Моуриньо се зае да учи езика, който му липсва във футбола