Австралия препъна шампиона на света

1333 0

Светояният шампион Германия не успя да победи Австралия в контрола. Нещо повече - възпитаниците на Йоги Льов се наложи да се борят за равенство 2:2 в тази среща.

Германия започна уверено в мача, а Марко Ройс бе над всички. След като негов гол бе отменен заради засада, нападателят на Борусия (Дортмунд) все пак успя да се разпише в 17-ата минута. Асистенцията бе на Сами Кедира.

Шампионите допуснаха отпускане в редиците си след гола, от което Австралия се възползва. В 40-ата минута Тройзи успя да изравни, след изпълнение с глава - 1:1.

След почивката австралийците успяха да поведат на най-силния отбор на планетата. В 50-ата минута след чудесно изпълнен пряк свободен удар Миле Йединак прати топката в мрежата на Зилер. Последваха добре познатите на Кедира в Реал свирквания от страна на феновете, което мобилизира Германия.

В 81-ата минута Лукас Подолски възстанови равенството, реализирайки своя гол номер 48 с националната фланелка. Хектор центрира към Шюрле, той комбинира с Подолски, който препарира Мат Райън за 2:2.