Айнтрахт шокира Байерн насред "Алианц Арена" за първа победа в Бундеслигата

1794 0

Отборът на Айнтрахт Франкфурт поднесе голямата сензация в седмия кръг на Първа Бундеслига, след като победи Байерн Мюнхен с 1:2 като гост. Това е едва първата победа за Айнтрахт през новия сезон в Бундеслигата, докато Байерн записа първо поражение.

Мачът започна "по план" за домакините, които откриха резултата в 29-ата минута чрез Леон Горецка, който се възползва от асистенция на Роберт Левандовски. В 32-ата минута обаче Хинтерегер изравни, като подаването дойде от Костич.

През втората част Байерн така и не намери път към вратата на Айнтрахт. Вместо това в 83-ата минута гостите шокираха именития си съперник с втори гол, реализиран от Костич, който асистира за първото попадение. До края на мача Байерн не намери сили да отвърне на удара.

Немският шампион запазва първото място с актив от 16 точки - с една повече от Борусия Дортмунд и Фрайбург. Айнтрахт пък се изкачи до 13-о място с актив от осем точки.