Германия се изложи, Холандия се добра до точката и финалите на Лига на нациите

1064 0

Германия и Холандия завършиха наравно 2:2 в Гелзенкирхен, а този резултат изпрати "лалетата" във финалната четворка на турнира Лига на нациите на УЕФА.

Още до средата на първата част Германия водеше с 2:0 след попадения на Тимо Вернер и Лерой Сане. Холандците обаче успяха да постигнат нужния за тях резултат с късни попадения на Куинси Промес (85`) и Върджил ван Дайк (91`). В 66-ата минута на терена се появи нападателят на Бундестима Томас Мюлер, който замени Серж Гнабри. За 29-годишния Мюлер това стана мач №100 с националната фланелка, честта на която защитава от 2010 г. В актива си той има 38 гола и 36 асистенции.

Холандия се класира за финалния етап, изпреварвайки Франция по допълнителни показатели. Другите участници във финалната четворка са Португалия, Швейцария и Англия.

Плейофите ще се играят в Португалия, жребият за полуфиналите ще се тегли на 3 декември. Полуфиналите ще се играят на 5 и 6 юни догодина, а мачът за третото място и срещата за трофея - на 9 юни.