Борусия (Мьонхенгладбах) поведе в Бундеслигата след разгром

Снимка: Оф. сайт на клуба

1090 0

Борусия (Мьонхенгладбах) поведе еднолично в класирането в Първа Бундеслига, след като разби Аугсбург с 5:1 у дома в мач от седмия кръг на първенството.

Възпитаниците на Марко Розе започнаха отлично двубоя на "Борусия Парк" и дръпнаха с три гола още до 13-ата минута, след две попадения на Патрик Херман и едно на Денис Закария. Резултатът набъбна на 4:0 малко преди почивката с гол на Аласан Плеа, а едва в 80-та минута гостите от Аугбсбург успяха да върнат едно попадение чрез Флориан Нидерлехнер. Крйаното 5:1 оформи Брийл Емболо в 83-та минута.

По този начин Гладбах вече има 16 точки и поведе с две точки пред Байерн Мюнхен, РБ Лайпциг, Фрайбург, Шалке и Байер Леверкузен. Аугсбург заема 14-ата позиция в класирането с актив от 5 точки.