Байерн Мюнхен мина и през Хофенхайм (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

1524 0

Байерн Мюнхен победи Хофенхайм с 3:1 като гост в първи мач от 18-и кръг на Бундеслигата. За "баварците" това е шеста поредна победа в първенството.

Леон Горецка даде преднина на Байерн в 34-ата минута и отново той бе точен в края на полувремето. В 59-ата минута Нико Шулц намали преднината, но Роберт Левандовски сложи край на спора в 87-ата минута.

Хофенхайм, който прекъсна серия от 10 мача без поражение (4 победи и 6 равенства), заема седмо място в класирането с 25 точки, а Байерн е втори, с три точки по-малко от лидера Борусия Дортмунд. Лидерът в таблицата гостува тази вечер на Лайпциг в дербито на кръга.