Съмнителен гол помогна на ПСЖ да спре лошата серия

1282 0

Пари Сен Жермен се върна на победния път, след двете поредни загуби - от Страсбург в Лига 1 и от Байерн (Мюнхен) в Шампионска лига. Парижани се наложиха с 3:1 над Лил у дома, в отсъствието на част от звездите си.

За двубоя от 17-ия кръг на френското първенство липсваха наказаният Неймар и контузените Тиаго Силва, Тиаго Мота и Лайвин Курзава.

ПСЖ доминираше в мача и логично откри резултата в 29-ата минута. Тогава точен бе Анхел Ди Мария, който получи подаване от Килиан Мбапе. Младият французин обаче беше в положение на засада при подаването, но тя не бе маркирана.

Единадесет минути по-късно парижани покачиха на 2:0, след като Хавиер пасторе се разписа. В 87' Лил успя да намали чрез Ануар Ел Гази, но в 3-ата минута на добавеното време Мбапе оформи крайното 3:1.

В класирането Пари Сен Жермен е първи с 44 точки, с 12 повече от втория Лион.