Шампионът ПСЖ с нова грешна стъпка във Франция в мач с 6 гола (ВИДЕО)

1918 0

Късно снощи (29 април) футболистите на Маурисио Почетино, които вече си осигуриха титлата от френската Лига 1, завършиха 3:3 като гост на Страсбург в среща от 35-ия кръг на първенството!

След само 3 минути игра, бившият футболист на Севиля, Атлетико Мадрид и Валенсия - Кевин Гамейро, разпечата вратата на Джиджи Донарума за 1:0 за домакините. В 23-ата Килиан Мбапе възстанови равенството за ПСЖ и първото полувреме завърши при равен резултат.

В 64-ата Мбапе асистира на Ашраф Хакими за 2:1, а четири по-късно френският национал вкара и второто си попадение в този мач за 3:1. 15 минути преди края, Марко Верати си вкара нещастен автогол, а в продълженията на мача Антони Каси засече центриране на втора греда за 3:3 и прати домакинските фенове в екстаз.

До края на сезон 2021/22 във Франция остават 3 кръга. ПСЖ вече е шампион (79 точки), а Страсбург продължава борбата си за място в евротурнирите. За момента тимът заема петото място с актив от 57 пункта - четвъртият Монако има 59, колкото и третият Рен. Олимпик Марсилия е на втора позиция с 65 точки.