ПСЖ вкара 6 гола на японци - Лионел Меси, Неймар и Килиан Мбапе се разписаха (ВИДЕО)

3671 0

Френският гранд ПСЖ победи с 6:2 японския Г-Осака в пореден мач от предсезонната си подготовка. Кристоф Галтие пусна като титуляри Лионел Меси, Неймар и Серхио Рамос, а Килиан Мбапе се появи на смяна в 61-ата минута от двубоя на 40-хилядния "Panasonic Stadium Suita".

*Идната неделя сезон 2022/23 за ПСЖ официално започва с финал за Суперкупата на Франция срещу Нант (31 юли, 21:00 часа българско време)!

До 28-ата минута зрителите не видяха попадения, но до края на полувремето паднаха цели пет! Пабло Сарабия откри резултата, притичвайки за добавка, след като удар на Меси първо бе спасен от вратаря Хигашигучи. В 31-ата Неймар покачи на 2:0, изпълнявайки точно дузпа.

Курокава върна едно попадение 180 секунди по-късно, но в 37-ата минута Нуно Мендеш направи 3:1, вкарвайки хубав гол с левия крак от малък ъгъл. В 40-ата дойде редът и на Лионел Меси, който засече успоредно на голлинията подаване на Неймар за 4:1.

Един час след първия съдийски сигнал Меси изведе от дълбочина Неймар сам срещу вратаря и бразилецът не сбърка за 5:1. Двадесет минути преди края на мача Г-Осака върна още едно попадение, а негов автор бе Ямами, който тъкмо се бе появил на смяна на мястото на Курокава. Крайното 6:2 бе оформено от Килиан Мбапе от дузпа в 86-ата минута.