ПСЖ тресна европейския шампион Реал

1409 0

Пари Сен Жермен постигна престижна победа над европейския клубен шампион Реал Мадрид в мач между двата тима от турнира International Champions Cup. Парижани се наложиха с 3:1 след голове на Икон и Мюние на два пъти, а за испанците се разписа Марсело.

Реал излезе на "Охайо Стейдиъм" без голямата част от водещите си футболисти.

ПСЖ откри резултата рано-рано - още във втората минута точен бе Икон. В 35-ата минута резервата Мюние, който замени контузилият се Тиаго Силва, направи 2:0, след като се възползва от грешка на Матео Ковачич.

Зидан: Реал работи по трансфера на Пол Погба

Малко след това Мюние опита да намери Кавани в наказателното поле, но намесата на Касиля върна топката у него. Белгиецът не се поколеба и направи резултата класически в полза на своя тим.

Реал успя да върне едно попадение след дузпа в последната минута на първото полувреме. От бялата точка точен бе Марсело.

След почивката Зинедин Зидан направи доста промени, като дори пусна в игра своя тим. Действията му имаха ефект, тъй като тимът заигра по-добре. Повече голове обаче не паднаха.