ПСЖ си поигра с огъня в Ним, Мбапе отнесе червен картон

1498 0

Пари Сен Жермен победи Ним с 4:2 в мач от четвърти кръг на френската Лига 1. Шампионите водеха с 2:0 на полувремето, но допуснаха през втората част да им изравнят. Все пак парижани се пребориха за победата.

ПСЖ поведе в 36', когато Тома Мюние подаде прецизно на Неймар и бразилецът не сгреши. В 40' резултатът стана 2:0 в полза на парижани, след като Анхел Ди Мария се разписа директно от корнер.

Ним успя да намали изоставането си в 63' с гол на Бобишон и да стигне до изравняване благодарение на гол от дузпа на Савание. В 74' домакините бяха близо до пълен обрат, но нацелиха гредата.

В 77' Килиан Мбапе изведе ПСЖ отново напред, а в добавеното време на мача Кавани оформи крайното 4:2. Малко преди края на мача младата звезда на гостите Килиан Мбапе си издейства червен картон, след като налетя на играч на Ним, който го спъна. Савание от отбора на домакините също бе изгонен.

С четвъртата си победа от 4 мача ПСЖ е на първо място в класирането. Ним е пети с 6 точки.