ПСЖ се върна към победите след класика у дома

659 0

Пари Сен Жермен спечели с лекота домакинството си на Ним с 3:0 в двубой от 23-ия кръг на френската Лига 1. Анхел Ди Мария даде тон в 18-ата минута, а след това асистира за попадението на Пабло Сарабия десетина преди края на първата част.

След почивката Килиан Мбапе вкара дежурния си гол за парижани, за да оформи крайния резултат. Така шампионите се върнаха към победите след изненадващата загуба от Лориен с 2:3 в предишния кръг.

Тимът продължава да изостава на една и три точки съответно от Лион и Лил, които спечелиха гостуванията си на Дижон и Бордо. В следващия кръг ПСЖ гостува на Марсилия. Останалите резултати:

Бордо – Лил 0:3

Метц – Монпелие 1:1

Реймс – Анже 0:0

Рен – Лориен 1:1

Страсбург – Брест 2:2

Дижон – Лион 0:1

Ланс – Марсилия 2:2

Монако – Ница 2:1