ПСЖ се доближи до върха

1296 0

Пари Сен Жермен победи с 1:0 гостуващия Рен с гол на Есекиел Лавеци и се доближи до първото място във Франция.

Голът падна в 29-ата минута след акция, започната от Златан Ибрахимович, който намери Адриен Рабио. Той продължи към Хавиер Пасторе. Аржентинецът без да се бави намери Лавеци, който отблизо вкара с левия крак.

В 85-ата минута Рен можеше да си тръгне с хикс, след като Стивън Морейра създаде разбъркване около точката на дузпата, където Давид Луис се пребори с Мохамаду Хабибу и намери начин да изчисти топката.

С тази победа ПСЖ има 47 точки, като столичани отстъпват с 1 от лидера Олимпик Лион, който трябва да се изправи с Монако на Димитър Бербатов.

Рен от своя страна засега остава десети с 30 пункта.