ПСЖ подчини и коравия Монпелие

1619 0

Пари Сен Жермен постигна трета поредна победа от началото на френския шампионат, след като се наложи с 1:0 над коравия Монпелие. Точен за шампионите бе Блейз Матюиди в 60-ата минута, като на парижани им бяха отменени и два гола през отделните полувремена.

Монпелие се представи достойно в защита, но безидейно в нападение срещу гостуващия гранд. ПСЖ пък имаше повече положения през втората част.

В 35-ата минута Орие прати топката в мрежата на Монпелие, но в ситуацията няколко играчи на парижани бяха в засада и голът не бе зачетен. Попадението на ПСЖ в 51-ата минута обаче бе спорно отменено, тъй като Кавани не бе в засада, но такава бе маркирана.

В 60-ата минута обаче все пак шампионът на Франция стигна до гол, след комбинация между Максуел и Матюиди, която постави последния в добра позиция в наказателното поле и мощният му изстрел се превърна в гол.

В 80-ата минута Аугустин можеше да удови преднината на гостите, но стражът на Монпелие спаси удара му.

Така ПСЖ събра пълен актив от точки след първите 3 кръга, а Монпелие остана без точка в актива си.