ПСЖ отново оглави Лига 1

1333 0

ПСЖ продължи силната си серия в Лига 1, след като днес стигна до 3:1 като гост на Ница в ранния двубой от 33-ия кръг на френското първенство.

В края на първото полувреме гостите най-накрая успяха да се разпишат, след като Хавиер Пасторе порази вратата на домакините в 40'. Точно преди последния съдийски сигнал обаче бившият ас на Лион - Матю Бодмер, реализира за 1:1.

Рано през второто полувреме мачът беше решен, след като Пасторе вкара втория си гол в 63', а от дузпа 6 минути по-късно и Единсон Кавани беше точен.

По този начин ПСЖ отново оглави класирането в Лига 1 с актив от 65 точки. Шампионите водят само с точка на Лион, който играе утре. ПСЖ има и отложен мач срещу Мец.