Почетино извади Меси на почивката и ПСЖ обърна Лил в дербито на Франция

7409 0

Френският гранд Пари Сен Жермен постигна пълен обрат срещу шампиона на Франция Лил, за да го победи с 2:1 като домакин в дербито от 12-ия кръг на Лига 1. Парижани изиграха много слаба първа част, в която Лил взе гол аванс. На почивката Лионел Меси бе изваден от игра заради възобновил се здравословен проблем, а през второто полувреме ПСЖ значително подобри играта си и стигна до пълен обрат в мача.

Още във втората минута Бурак Йълмаз застраши вратата на Пари Сен Жермен, но Джанлуиджи Донарума внимаваше и отрази удара му. В 14' Нанитамо Иконе стреля опасно към вратата на ПСЖ, но не намери очертанията.

След половин час игра Лил откри резултата. Бурак Йълмаз се изнесе на левия фланг, откъдето проби към наказателното поле и стигна почти до аутлинията. От там турският национал пусна подаване по тревата към Джонатан Дейвид, който успя да сложи крак и да прати кълбото в мрежата на ПСЖ - 0:1!

В 40-ата минута Меси взаимодейства с Жоржиньо Вайналдум, а бившият халф на Ливърпул пусна пас в коридор за Анхел ди Мария. Аржентинецът овладя топката в наказателното поле и опита удар към вратата от малък удар, но не намери целта.

На полувремето Маурисио Почетино извърши смяна, като извади Лионел Меси от игра, а на негово място включи Мауро Икарди. Според първоначалните информации, изваждането на Меси е било принудително заради възобновил се здравословен проблем от последните дни.

Само две минути след подновяването на играта Джонатан Дейвид бе изключително близо до това да удвои преднината на Лил. Джанлуиджи Донарума обаче свърши безупречна работа и преодтврати второ попадение във вратата си.

Десет минути по-късно отново Дейвид застраши вратата на ПСЖ, но прати удара си над вратата. Малко след това Бурак Йълмаз опита много нестандартен удар, който за малко да прехвърли Донарума, но стражът използва височината си и отличен отскок, за да елиминира опасността.

В 59-ата минута Анхел ди Мария опита мощен удар от сериозна дистанция, който разтресе една от гредите на вратата на Лил. В 73' Икарди пропиля много добра възможност, но минута по-късно ПСЖ стигна до попадение. Неймар изведе Ди Мария в наказателното поле, а той извади топката за Маркиньос, който засече в мрежата - 1:1!

В 85' Мауро Икарди пропусна невероятен шанс за гол. Три минути по-късно ПСЖ все пак вкара второ попадение. Правещият страхотен мач Ди Мария взаимодейства с Неймар, който му заложи топката за удар. Аржентинецът насочи хубав удар по земя в далечния ъгъл, който се оказа неспасяем за вратаря на Лил - 2:1!

Така ПСЖ постигна десета победа от началото на сезона в Лига 1. Парижани са лидери в подреждането с актив от 31 точки - с десет повече пред втория Ланс. Шампионът Лил пък записа пета загуба през сезона и заема едва 11-о място с 15 пункта.

ПРЕДИ СРЕЩАТА:

Пари Сен Жермен започна отлично новия сезон в Лига 1, като след 11 мача е с девет победи, едно равенство и една загуба. Парижани очевидно са си взели поука от миналия сезон, когато сензационно отстъпиха първото място на днешния си съперник - Лил.

Отборът на Лил пък тотално разочарова от началото на новата кампания, като понастоящем заема едва десета позиция с актив от 15 пункта - с 13 точки по-малко от ПСЖ. Подобна разлика изглежда почти невъзможна за стопяване, макар и да сме в самото начало на сезона.

За днешния двубой треньорът на ПСЖ Маурисио Почетино има множество кадрови проблеми. Марко Верати, Килиан Мбапе, Леандро Паредес, Серхио Рамос, Серхио Рико и Ашраф Хакими няма да са налични за мача с Лил заради различни здравословни проблеми. При Лил отсъстват Бенжамен Андре заради картони и Свен Ботман и Лео Жардим заради травми.

ПСЖ: Донарума, Бернат, Кимпембе, Маркиньос, Керер, Данило, Вайналдум, Гей, Ди Мария, Неймар, Меси

Лил: Гърбич, Челик, Джало, Фонте, Мандава, Ксека, Санчес, Иконе, Бамба, Дейвид, Йълмаз