Монако върви напред за Купата

Снимка: Getty images/Gulliver

1228 0

Монако се класира без проблем на четвъртфиналите за Купата на Франция след домакинска победа над Рен с 3:1.

Головете за домакините вкараха Туре (9`), Уолъс (11`) и Мартиал (67`).

Почетното попадение за гостите отбеляза Енрике (35`).

Димитър Бербатов не игра за „монегаските”, въпреки че фигурираше сред резервите.

Домакините решиха мача още в началото с два бързи гола.

Алмами Туре, след центриране от корнер, откри с глава за Монако в 9-ата минута – 1:0.

2 минути по-късно, след центриране, Уолъс, отново с глава, вкара за 2:0.

В 35-ата минута, след пробив на Рен по десния фланг, топката бе центрирана в наказателното поле към Педро Енрике, който с глава върна един гол за гостите – 2:1.

През второто полувреме и двата отбора опитаха да променят резултата, но шансът отново бе на страната на Монако.

В 66-ата минута домакините получиха право да изпълнят наказателен удар, който Мартиал хладнокръвно реализира – 3:1.

В друг мач от осминафиналите Гинган надделя след продължения над Юзьор като гост с 3:1. В редовното време мачът завърши 1:1.