Много драма, два обрата и победа за Марсилия в дербито срещу Монако

Снимка: скрийншот

899 0

Монако и Олимпик Марсилия изиграха дерби, каквото се очакваше от тях в четвъртия кръг на Лига 1. След много драма Марсилия си осигури победата с 3:2 като гост.

В двубоя имаше два пълни обрата, но в крайна сметка гостите спечелиха срещу големия си съперник. В края на първата част Митроглу откри резултата. През втората част обаче само за 5 минути Монако сътвори пълен обрат. Първо Тилемас овладя отбита топка и отбеляза за 1:1. В 53' Фалкао се възползва от лошо изчистване на топката и не сгреши за 2:1.

Марсилия обаче не се отказа и показа добра игра, както и през първата част. В 71' Флориан Тувин си освободи пространство в наказателното поле, за да получи подаване от Хироки Сакай, и изпрати топката в долния десен ъгъл. В самия край на двубоя Флориан Тувин изпълни ъглови удар, а Жермен засече топката за втори обрат в срещата и крайното 3:2.