Марсилия задуши Тулуза на "Мюнисипал"

2159 0

Олимпик Марсилия постигна впечатляващата победа над Тулуза като гост в първия мач от 28-ия кръг в Лига 1. Устременият към върха тим се наложи с 6:1, с която успя да се намести на второто място в класирането.

Мичу Батшуай откри във 2-ата минута за Марсилия, а Баптист Алое покачи в 6-ата. В 20-ата минута преднината на домакините вече бе класическа, след автогол на Мубандже, а до почивката Батшуай направи резултата 4:0.

Бен Йедер върна едно попадение в 76-ата минута, но само две по-късно Андре Аю възстанови разликата от 4 гола. Андре Пиер-Жиняк оформи разгрома в 89-ата минута.

Поражението остави Тулуза в зоната на изпадащите с 29 точки. Олимпик измести ПСЖ от второто място, намирайки се на точка от лидера Лион, но е и с мач повече от двата отбора, които им правят компания в тройката.