Maрсилия на Биелса лети с 5:0 навън

3696 0

Олимпик Марсилия продължава с успешното си представяне под ръководството на Марсело Биелса. Тимът дръпна с 3т. на върха в Лига 1 след разгромно 5:0 като гост на Реймс в първия мач от седмия кръг на Лига 1. На "Огюст Делон" Андре-Пиер Жиняк откри след едва 8 минути игра след като довкара първоначално пропусната от него дузпа. В 20-ата минута отново той удвои и при този резултат приключи първото полувреме.

В 52-ата минута Андре Аю откри головата си сметка в мача за 0:3, а седем минути по-късно отново той бе точен за 0:4. Унижението за славния някога Реймс оформи Имбула с пети гол в 74-ата минута.

Домакините кретат над чертата със 7т., докато лидера Марсилия е с 16 - три повече от Бордо и Сент Етиен, който играят помежду си в четвъртък.