Луис Енрике отрече за проблеми и разкри защо е сменил Килиан Мбапе на почивката на Монако - ПСЖ

3705 0

ПСЖ и Монако не успяха да се победят в Княжеството, завършвайки при резултат 0:0. Ремито остана на заден план, а под светлината отново попадна суперзвездата Килиан Мбапе, който бе заменен още на полувремето.

Защо Луис Енрике замени Килиан Мбапе?

От Франция се появи информация, че не е ставало дума за травма или контузия, а че чисто и просто испанският специалист е взел това тактическо решение. След мача самият той обясни и причината.

Още: Драмата е пълна: Равенството на Монако - ПСЖ остана на заден план, тъй като Килиан Мбапе бе заменен на полувремето (ВИДЕО)

"Имам ли проблеми с Килиан? Достатъчно дълго съм във футбола, за да знам, че всичко е важно. Рано или късно ще играем без него и търся варианти, които са най-добри за отбора.

Наказание? Моят отговор е същият като преди. Моята работа е да вземам решения и моята философия е да обмислям най-добрия вариант за моя екип. Няма противоречия", категоричен бе опитният специалист.

След равенството в Княжеството ПСЖ продължава да е пръв в Лига 1 с актив от 55 пункта. Монако пък допълва топ 3 с 42 точки - 1 по-малко от втория в таблицата Брест.

Още: Късмет: Жребият за Купата на Франция размина Килиан Мбапе и Лион