Каен препъна ПСЖ в последните минути

Снимка: Getty images/Gulliver

3037 0

Отборът на Пари Сен Жермен загуби 2 точки в битката за титлата, след като на свой терен бе изненадан с 2 гола в края от Каен.

Двубоят от 25-ия кръг на френското първество завърши 2:2.

Точни за столичани бяха Ибрахимович (2`) и Лавеци (39`).

Сала (90`) и Базил в продължението донесоха точката за Каен.

Домакините вкараха още във втората минута след пробив отдясно. При центрирането към наказателното поле Ибрахимович, между двама защитници, разстреля с воле вратря на гостите от точката за дузпа за 1:0.

Шведът си и изкара и глупав жълт картон след като съблече екипа си, за да се изфука с татуираното си тяло.

Paris Saint-Germain FC v Stade Malherbe Caen - Ligue 1 : News Photo

ПСЖ владееше играта, но Каен имаше удобна възможност да изравни.

При атака на тима играчите изпратиха пет изстрела по посока на вратата, но вратарят и защитниците успяха да отбият всички удари.

В 39-ата минута футболистите на ПСЖ пробиха през центъра, пас получи Езекийл Лавеци, който веднага стреля и покачи на 2:0.

През второто полувреме домакините продължиха да притискат Каен като редуваха пропуски.

Гостите организираха епизодични атаки към противниковата врата, но не достигаха до чисти положения.

Все пак Каен върна един гол в 90-ата минута след плътен изстрел на Сала в наказателното поле.

Това ги амбицира и се хвърлиха с всички сили поне за равен.

Гостите се добраха до изравнителния гол във втората минута на 4-минутното продължение, когато Базил от пряк свободен удар направи безпомощен вратаря на ПСЖ.

ПСЖ оглави класирането с 52 точки, изпревари Олимпик (Лион), който е с точка и мач по-малко, както и Олимпик (Марсилия)