Жестоки ексцесии белязаха отпадането на Сент Етиен от елита на Франция (ВИДЕО)

Снимка: Туитър

2707 0

Десеткратният шампион на Франция Сент Етиен ще играе в Лига 2, след като загуби с 4:5 след дузпи от Оксер в плейофния мач реванш, проведен на „Жофроа Гишар“. И двете срещи завършиха при резултат 1:1 и победителят се определи след лотарията на ударите от бялата точка. Така славният някога тим отпадна от елитната Лига 1 след 23 години.

Гостите откриха резултата в 51-ата минута с гол на Хамза Хаки. Домакините осъществиха тотален натиск, който доведе до изравняване в 76-ата минута. Попадението заби Махди Камара.

Само един футболист пропусна при изпълнението на дузпите. Направи го Риад Будеруз, който профука още първия удар от бялата точка за Сент Етиен. Всички други не сгрешиха и Оксер ликува.

Веднага след последната дузпа възникнаха страшни ексцесии, след като на терена нахлуха феновете на „зелените“. На „Жофроа Гишар“ полетяха факли и сигнални ракети към скамейките.

Играчите набързо се разбягаха към съблекалните, но побеснелите фенове тръгнаха след тях.