Ибрахимович прегърна нов рекорд в класика за ПСЖ

Снимка: Guliver/GettyImages

1054 0

Пари Сен Жермен не срещна трудности срещу Ница в гостуването си от 17-ия кръг във френската Лига 1. Парижани се наложиха с категоричното 3:0 над своя съперник и избягаха на втория в класирането Каен с 16 точки.

Единсон Кавани откри за парижани в 35-ата минута, а минута преди края на първото полувреме звездата Златан Ибрахимович удвои от дузпа. Попадението бе под номер 86 за шведа с екипа на френския клуб в лигата, с което той стана най-резултатният играч на ПСЖ. Ибрахимович вече има гол повече от алжиреца Мустафа Далеб.

Класиката оформи именно шведският нападател в 61-ата минута на двубоя.

ПСЖ остава убедителен лидер във временното класиране, Ница е пети.