Френските звезди на ПСЖ изковаха важен успех срещу коравия Ланс (ВИДЕО)

884 0

ПСЖ спечели като гост на един от най-добрите домакини през кампанията в Лига 1 - Ланс. В двубоя от 18-ия кръг парижани се наложиха с 2:0 с попаденията на абсолютните герои за тима - Брадли Баркола след половин час игра и този на Мбапе в последната минута от редовното време. Световният шампион даде и асистенция преди това.

Баркола изуми тази вечер

Това е важна победа за възпитаниците на Луис Енрике, предвид факта, че играят много трудно на "Боларт-Делелиз" в последните години. На практика това е едва втори успех при визита на Ланс от 2014 година насам.

Домакините изпуснаха да влязат в срещата с преднина, след като Франковски пропиля дузпа още в 6-ата минута, а след това Гради бе изгонен с директен червен картон в добавеното време на първата част.

За пореден път обаче ПСЖ не успя да затвори по-рано срещата и потрепери до последно заради редицата пропуски. Така Ланс пропусна отново да вземе нещо от звездния съперник, а след гола на Мбапе Сишуба можеше да върне почетно попадение в последните секунди.

ПСЖ увеличава преднината си пред втория Ница на 8 точки, след като южняците загубиха по-рано от Рен с 0:2. Ланс пък е осми с 26 пункта.

Още: Юноша на ПСЖ и бивша звезда на Локомотив Пловдив отрязали Арда Кърджали

Бивш играч на ПСЖ "разгада" защо Килиан Мбапе няма да напусне, изтъкна причините