Дубъл на Мбапе поведе ПСЖ към убедителна победа над Амиен

1295 0

Пари Сен Жермен не срещна никакви затруднения при домакинството си на Амиен и спечели с категоричното 4:1 в мач от 19-ия кръг на френската Лига 1. Парижани стартираха на висока скорост двубоя и Килиан Мбапе откри резултата в 10-ата минута след асистенция на Неймар.

Веднага след началото на втората част бразилецът покачи на 2:0 след подаване на Мауро Икарди, а Мбапе вкара втория си гол след асистенция на Анхел Ди Мария. Стивен Мендоса отбеляза почетно попадение за гостите, но в края Икарди също записа името си сред голмайсторите, като този път в ролята на асистент се превърна Хуан Бернат.

Възпитаниците на Томас Тухел запазиха аванса си от седем точки пред втория Марсилия, който също нямаше проблеми у дома с Ним и спечели след 3:1. Шампионите обаче имат мач по-малко. Амиен пък остава в зоната на изпадащите заради по-лошата си голова разлика от Метц. В следващите си мачове за първенство, които ще бъдат през новата година, ПСЖ играе в къщи с Монако, докато Амиен приема у дома Монпелие.