Дайте им ПСЖ! Балотели и Ница не спират да газят

1737 0

Марио Балотели и Ница продължават изумителното си представяне във френската Лига 1, като постигнаха нов внушителен успех - 2:0 над Олимпик (Лион) в 9-ия кръг. Тимът от Лазурния бряг продължава без поражение и само с две равенства да е убедително на първо място в класирането с актив от 23 точки - 4 повече от Монако, който след вълнуващия старт отново се сгромоляса, този път с 1:3 при визитата си на Тулуза.

ЗАЩИТНИК НА ПСЖ ПАК ЩЕ ГО ГЛОБЯВАТ ПРЕДИ МАЧОВЕТЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА

Балотели асистира за първото попадение още в петата минута на Ница, дело на Пол Баис, след като с глава му свали топката на чиста позиция около точката за дузпата. Лион сам си елиминира шансовете са преследване поне на равенство, защото най-добрият играч Набел Фекир си изкара директен червен картон още в 28-ата минута.

Жан Мишел Сери покачи на 2:0 в 76-ата минута и окончателно подпечата успеха на домакините, които обаче можеше и да лепнат разгром на Лион малко по-късно. Марио Балотели обаче пропусна дузпа в 81-ата минута и не можа да се разпише за шести път във френското първенство.