Бастия елиминира Бербатов и Монако за Купата

1174 0

Вечерта на 4 февруари не бе вечерта нито на Димитър Бербатов, нито на Монако. Бастия елиминира "монегаските" в турнира за Купата на Лигата във Франция.

Финалистът не можа да се реши в редовните 90 минути, като двата отбора завършиха 0:0. Затова се наложи доиграване, но и след 120 минути игра гол не падна. Така се стигна до изпълнение на дузпи, в които късметът бе на страната на Бастия.

Димитър Бербатов игра до 98-ата минута, като бе заменен от Лейви Курзава. Той бе замесен в най-интересните моменти пред вратата на Бастия, но не успя да превърне нито един от тях в гол.

При дузпите точността на "монегаските” им изневери и въпреки две спасявания на Стекеленбург Бастия спечели с крайното 7:6. Тимът ще се изправи на финала срещу защитаващия титлата си от миналата година ПСЖ.