Лион показа, че ПСЖ не е непобедим

Снимка: Getty Images/Gulliver

1754 0

Отборът на Лион победи с 2:1 Пари Сен Жермен и нанесе едва втора загуба на парижани от началото на сезона в Лига 1. ПСЖ бе без Неймар, който остана извън групата за дербито. Лион си върна второто място във временното класиране с актив от 48 точки и намалиха изоставането си от ПСЖ на 8 точки.

Домакините откриха чрез Набил Фекир още във 2-ата минута. От фаул и много далеч от вратата изпрати топката във вратата на ПСЖ. В края на първото полувреме Лейвин Курзава изравни след асистенция на Дани Алвеш.

Гостите останаха в намален състав от 57-ата минута, когато  Алвеш си изкара червен картон. Освен това Килиан Мбапе бе изнесен на носилка през първата част, след като получи контузия. В големия герой за Лион се превърна Мемфис Депай. С удар от над 30 метра в 94'  хвърли в екстаз феновете и донесе така ценния успех за Лион.