Край на спора между Кавани и Неймар, ПСЖ прегази Бордо (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

2040 0

Пари Сен Жермен отвя Бордо с 6:2 у дома на "Парк де Пренс" в мач от осми кръг на френската Лига 1. Неймар отбеляза два гола, по един добавиха Единсон Кавани, Тома Мюние, Килиан Мбапе и Юлиан Дракслер. За гостите от Бордо се разписаха Юнус Санкаре и Малком.

Неймар откри резултата с великолепен удар от пряк свободен удар в петата минута, а след негова асистенция Единсон Кавани покачи на 2:0 седем минути по-късно. Защитникът Мюние направи резултата класически в 21-ата минута, а в 30-ата Санкаре намали преднината на домакините.

В 40-ата минута бе отсъдена дузпа за ПСЖ и Кавани джентълменски предостави правото на Неймар да я бие. След като вкара първия си гол от бялата точка за парижани, Неймар отиде първо при Кавани и топлата прегръдка между двамата показа, че спорът между двамата кой да изпълнява дузпите вече е изгладен.

Дракслер направи 5:1 в края на полувремето, а Мбапе бе точен в 58-ата минута. Бордо стигна до още един гол в самия край на срещата, а негов автор стана бразилецът Малком от дузпа. ПСЖ с 22 точки е начело в таблицата, Монако има три по-малко, а Бордо запазва третото си място с 15 пункта.