Възходът продължава! Челси разкости Престън за полувреме за ФА Къп (ВИДЕО)

1121 0

Челси разкости Престън с 4:0 на своя „Стамфорд Бридж“ и се класира за 1/16 финалите в турнира за ФА Къп. Хората на Маурисио Почетино имаха тотално превъзходство срещу тима от Чемпиъншип, но головете във вратата на съперника заваляха едва след почивката.

Как се разби турнирната битка?

Домакините отправиха цели 21 удара, 11 от които точни. Престън така и не успя да се противопостави на доста по-класния тим от Висшата лига. Успехът на домакините можеше да бъде още по-изразителен, но пропуските спасиха гостуващия отбор от истински погром.

Още: Севиля преговаря за преотстъпен от Челси в Бундеслигата

Старт на голеадата даде Армандо Броя в 58-ата минута. Той откри резултата със страхотен удар с глава след центриране на Мало Густо. Това бе и вторият гол на албанския нападател от началото на сезона.

Само 8 минути по-късно резервата Тиаго Силва удвои. Бразилецът също се разписа с глава.

Още: Маурисио Почетино обобщи целите на Челси и притесни феновете по казуса с Конър Галахър

В 69-ата минута Рахийм Стърлинг заби страхотен гол от пряк свободен удар. Енцо Фернандес  в 85-ата минута фиксира крайното 4:0, вкарвайки топката в мрежата отблизо. Попадението на аржентинеца бе разглеждано дълго от ВАР, но в крайна сметка го признаха.

Тиаго Силва с пленяващ разказ: Гуардиола го е накарал да заиграе във Висшата лига - без да иска