Всички фаворити продължават за Купата на лигата в Англия

Снимка: Gulliver/ Getty Images

830 0

Всички фаворити за Кепитъл Уан Къп продължиха към полуфиналите, след като Манчестър Сити, Евертън и Стоук Сити взеха мачовете си срещу представителите на по-долните дивизии.

На "Етихад" Сити се разправи лесно с Хъл, въпреки че до 80' резултатът беше едва 1:0 в полза на "гражданите". Бони откри в 12', а след това в 80' Ихеаначо удвои. Две минути по-късно Де Бройне предреши двубоя, а в 87' вкара и своя втори гол.

Евертън също нямаше проблеми, въпреки че се изправи срещу отстранилия Манчестър Юнайтед тим на Мидълзбро. "Карамелите" спечелиха с 2:0 с голове на Деулофеу и Лукаку още през първото полувреме.

Стоук пък надделя над Шефилд Уензди с 2:0 след голове на Афелай през първата част и Фил Бардсли в 79'.

Тази вечер е последният четвъртфинал, в който един срещу друг се изправят Саутхямптън и Ливърпул.