Вижте гола на Ибра, с който Юнайтед грабна Суперкупата

Снимка: Guliver/Getty Images

2680 0

Манчестър Юнайтед спечели Суперкупата на Англия (Къмюнити Шийлд) след победа с 2:1 над шампиона Лестър.

Първият официален мач на Жозе Моуриньо на "червените дяволи" премина идеално, въпреки че стойността на трофея не е съзимерима с тази на титлата или ФА къп, но все пак е началото на сезона във Висшата лига.

Джеси Лингард даде аванс на Юнайтед преди почивката, след което Джейми Варди изравни през второто полувреме, за да дойде моментът на Златан Ибрахимович.

Новият стрелец в авангарда на Юнайтед реализира победното попадение за 2:1 в 84-ата минута и осигури първия трофей на себе си в тандем с Жозе Моуриньо.