1051 0

С равенство започна сезонът за един от фаворитите за титлата през миналия сезон в Англия - Тотнъм. "Шпорите" записаха 1:1 с Евертън в първи кръг на Висшата лига.

Домакините играха по-добре през първата част и заслужено се оттеглиха на почивка с гол аванс, реализиран от Рос Баркли в петата минута след асистенция на Кайл Уолкър. Той падна след статично положение. В добавеното време Деулофеу пропусна златна възможност, след като бе изведен очи в очи с Ворм, но не успя да го преодолее.

През второто полувреме Тотнъм беше по-добрият тим на терена и в 59-ата минута Ерик Ламела изравни. Уокър центрира прецизно отдясно, а Ламела засече с глава и прати топката в далечния ъгъл за 1:1.

До края Маартен Стекелмбург се отличи с две решаващи намеси, с които запази резултата равен. Ударите бяха на Винсент Янсен и на голмайстора Ламела.

Мачът на "Гудисън Парк" бе дебютен за треньора Роналд Куман начело на "карамелите".