2828 0

Арсенал успя да запише втора поредна победа в английската Висша лига и първа като домакин, след като в инфарктен двубой "артилеристите" стигнаха до 2:1 срещу Саутхямптън.

Венгер заложи на двамата нови от първата минута - Шкодран Мустафи и Лукас Перес, но стартът на двубоя не бе добър за домакините. След пряк свободен удар в 18' Душан Тадич удари греда, но топката се удари в тялото на Чех и влезе във вратата.

Все пак до края на полувремето Лоран Косчелни успя да изравни и даде много шансове на своя тим да стигне до победата през второто полувреме.

Футболистите на Венгер отправиха цели 11 удара през втората част, но нито един от тях не беше точен. Направилия слаб дебют Перес беше заменен рано, а на терена влязоха Жиру, Санчес и Иуоби, но топката така и не влизаше във вратата.

Така се стигна до 3-ата минута на продължението, когато беше отсъдена много спорна дузпа за нарушение срещу Жиру, който се сдърпа със защитник. Касорла изпълни точно и донесе успеха на "артилеристите".