Снимка: Gulliver/Getty Images

1686 0

Манчестър Юнайтед победи европейския клубен шампион Барселона с 3:1 в зрелищен мач от предсезонния турнир International Champions Cup. Двубоят, който се изигра късно снощи, беше изгледан от 70 000 души, изпълнили „Ливайнс Стейдиъм“ в САЩ.

Давид Де Хеа започна в стартовия състав за „червените дяволи“, след като пропусна предишните контроли на своя тим. Бастиан Швайнщайгер не се появи в игра за своя тим заради лека контузия.

Уейн Рууни откри резултата за своя тим още в осмата минута, след като засече с глава центриране от корнер на Ашли Йънг. В 61-та минута Луис Суарес прати топката в мрежата, но голът му не беше зачетен. Четири минути по-късно обаче Манчестър Юнайтед удвои резултата, като точен бе Лингард.

В последната минута на редовното време Барселона намали резултата за 1:2 след гол на Рафиня. Веднага, след като играта беше подновена, Аднан Янузай също се разписа за „червените дяволи“ и оформи крайния резултат.