1323 0

Челси победи Милан в последния си мач на International Champions Cup. За успеха с 3:1 допринесоха с попадения на Траоре и две на Оскар.

В двубоя дошлият от Лестър Н'Голо Канте записа неофициален дебют, а Диего Коща се завърна след контузия. Друго от новите попълнения - Миши Батшуай, се появи на терена за половин час към края на мача.

Бертранд Траоре откри за Челси в 25-ата минута - Матчи намери Виктор Моузес, който стреля, но Донарума отрази. При добавката обаче Траоре не сгреши - 1:0.

Милан успя да се върне в мача в 38-ата минута, след като точен след пряк свободен удар бе Джакомо Бонавентура.

След почивката треньорът на "сините" Антонио Конте пусна в игра Канте, Батшуай и Азар и те направиха разликата в мача. В 69-ата минута Оскар покачи на 2:0 от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Андреа Поли. Бразилецът оформи крайното 3:1 след комбинация с Куадрадо в 87-ата минута.