1500 0

Челси победи Арсенал с 3:0 в приятелски мач, игран в китайската столица Пекин. Двата тима премериха сили 2 седмици преди официалния двубой помежду си за трофея "Къмунити Шийлд".

Челси показа надмощие през първото полувреме и логично стигна до 2 безответни гола. След пропуск на Вилиан и отменен гол на Батшуай, бразилецът откри резултата в 40'. Той отправи страхотен изстрел около дъгата на наказателното поле, спирайки топката в мрежата на "артилеристите".

След само 2 минути Батшуай даде своя принос, като покачи на 2:0 с хубав удар от близко разстояние, след асистенция на Н’Голо Канте.

В добавеното време на първата част Арсенал можеше да върне един гол пасив. Аарън Рамзи стреля отблизо, но от лош ъгъл и Куртоа успя да отрази.

Челси продължи надмощието си и след почивката. 4 минути след подновяването Батшуай отново се разписа с великолепен удар от дъгата. За попадението му подаде Микел Алонсо.

До края Арсенал пропусна още едно положение и макар че се опита да отбележи поне един почетен гол, трябваше да се примири с поражението.