Снимка: Gulliver/Getty Images

1481 0

Челси победи Барселона в приятелска среща, изиграна във Вашингтон. Двубоят завърши при резултат 2:2 в редовното време, а английският шампион спечели с 4:2 след изпълнение на дузпи.

Челси откри резултата в 10-тата минута на срещата, след като Еден Азар преодоля четирима футболисти на съперника. В началото на второто полувреме Барселона изравни, като точен бе Луис Суарес. Каталунците стигнаха до пълен обрат в 66-тата минута след гол на Сандро Родригес. Четири минути преди края на мача обаче Челси изравни с попадение на Гари Кейхил.

При изпълненията на дузпите Халилович удари горната греда, а Тибо Куртоа отрази изстрела на Жерар Пике, преди Лоик Реми да вкара победната дузпа за Челси.

Това е втори пореден успех за английския шампион след дузпи. Преди дни Челси се наложи по подобен начин и над Пари Сен Жермен.